20150820_113846

На мальовничих просторах Карпат, буквально в 150 м від КПП на Говерлу розташований Студентський гірсько-спортивний оздоровчий табір “Глобус” НТУУ “КПІ”. Раніше туристи київської політехніки базувалися в горах Кавказу, але останні десятиліття переїхали на терени батьківщини. На території бази є: спортивні майданчики для футболу та волейболу, тенісний стіл, душ з гарячою водою,  “кострище” – місце де перед або після походів загони збираються, щоб душевно посидіти з гітарою та поділитися спогадами і цікавими моментами з походів.

Табір Кострище
 Табір  Кострище

На даний момент база спроможна прийняти до 100 відпочиваючих. Загалом це студенти ВУЗів Києва. Після того як вони прибувають на базу, відбувається їх реєстрація та вони самі обирають з ким з інструкторів йти в походи. Зазначимо, що кожен інструктор попередньо розповідає про свої плани та маршрути, а далі кожен по своїм вподобанням може вибрати до кого піти в загін. Розселяються всі по кімнатам згідно своїх загонів в двоповерховому корпусі, який також розташований на території бази. Також Глобус має свою літню столову, де весь заїзд харчується в період між походами (тричі на день).

Територія бази Корпуси
 Територія бази
 Корпуси

В перші дні відбувається радіальний вихід всіх учасників на г. Кукуль (1539 м). Далі, після спуску і повернення на базу, всі починають готуватись до першого походу. В кожному загоні назначається “завхав” – людина, яка завідує харчуванням, складає “розкладку” і визначає хто що нестиме. Всі складають рюкзаки і рано вранці стартують в походи.

г.Кукуль (1539 м)

Далі є 4 неймовірних дні та 3 ночі (стандартні походи, індивідуально інструктори можуть змінювати формат).

Після спуску з гір всі повертаються на базу де по традиції на вечерю кожен загін готує борщ на вогнищі. Деякі кулінари змогли і смачну смажену картоплю на вогні зробити. Далі є два дні відпочинку, але звісно ж він також активний. Якраз в ці дні релаксу проводять спартакіаду між загонами з різних видів спорту.

Спартакіада Смажена картопля
 Спартакіада
Смажена картопля

Позмагавшись в футболі, волейболі і тенісі, всі починають готуватися до нового кола походів. Зазвичай інструктори підбирають такі маршрути, щоб поводити туристів по різним куточкам Карпат. Далі знову похід на 4 дні і повернення на базу. А там знову починаються розваги. На цей раз учасників очікує туріада – туристичні конкурси між командами. І все це закінчується урочистою лінійкою, де інструктори підводять підсумки, а також вручають маленькі сувеніри кожному з учасників.

Лінійка Сувеніри всім учасникам
 Лінійка
Сувеніри всім учасникам

Але і це ще не все. З настанням вечора в крайній день заїзду, наступає черга посвяти “стажерів” – молодих інструкторів в повноцінних інструкторів Глобусу. Дійство дуже круте і атмосферне: факели, покривала як у греків, плетені вінки, кропива, льодоруб і ще багато чого просто неймовірного відбувається під час цього дійства.

Все це тільки частина того, що можна передати на словах та фотографіях. Звичайно ж треба самому поїхати, побачити та відчути все на собі.

p.s. також є багатенько внутрішніх дуже веселих конкурсів, але про них можна дізнатися тільки на базі. Всі хто бував там чесно оберігають традицію та не афішують ці маленькі таємнички.

Багато чого корисно про табір можна знайти в групі ВК – СГСОТ “Глобус”

Або ж на нашому сайті – сторінка бази відпочинку СГСОТ “Глобус”

Також слідкувати за різними новинами щодо відпочинку можна на нашій сторінці ВК – KPIrelax. Знайти безліч відгуків та вражень від учасників можна за хеш-тегом #ГлобусКПІ . А також безпосередньо ось кілька посилань на фото альбоми учасників походів тут і тут. Переглянути як виглядав Глобус у 1973 році тут.

Ну і звичайно ж закінчу словами Володимира Висоцького (але на свій лад)  “Краще гір можуть бути тільки гори, на яких ще не бував” в Глобусі!

20150820_114100

Коротенький огляд від Козака

Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •