mkcEWEUmNnoСтуденти-підводники волонтери «КПІ» прибирають підводну акваторію озера «Верхнє Вигурiвське» разом з

мешканцями Деснянського району, на великому всеукраїнському суботнику – «Зробимо Україну чистою! -2015».

25 квітня (субота) об 10:30 активісти студентського клубу підводного плавання НТУУ «КПІ» СТК «Атлантида» проведе очистку водойми дна озера «Верхнє Вигурiвське».

Навпроти вул. М. Закревського 85, відбудеться всеукраїнська соціально-екологічна акція «Зробимо Україну чистою! -2015». Студенти з Клубу підводного плавання НТУУ “КПІ” СТК “Атлантида” в рамках волонтерської ЕКО акції проведуть очистку озера «Верхнє Вигурiвське» в місцях купання людей та розкажуть місцевим жителям про небезпеку купання в необстежених озерах, про культуру відпочинку та важливості дбайливого ставлення до водойм України, і про наслідок недбалого ставлення до екології довкілля.

Мета акції привернути увагу громадськості, що від культури відпочинку залежить наше майбутнє і довкілля, в якому ми живемо. Відпочинок на природі є корисним, але не слід забувати й про збереження довкілля. На превеликий жаль, досить часто ми помічаємо як занадто розслабившись деякі особи полюбляють скинути сміття прямо в річки й озера. Сміття в водоймах несе подвійну загрозу, адже окрім погіршення природи збільшується ризик отримання уражень під час купання.

Студентський Клуб підводного плавання НТУУ «КПІ» СТК «Атлантида» регулярно займається ЕКО програмами на волонтерських засадах і між іспитами встигають ще й очищати водойми.

Водойми Троєщині незвідані, і невідомо, які “скарби людської діяльності” зберігаються на дні. Ми пропонуємо вам побачити, що приховують наші озера, і на що наш відпочинок їх перетворив.

Ми попередньо обстежили водоймище і виявили безлічі автомобільних покришок, різних металокнструкцій, пляшок (пластмасових та скляних), елементи і вузли від автомобілів. І ще не відомо, що ми виявимо при більш ретельного прибиранні. Адже ми перші, хто буде чистити це озеро.
За словами місцевих жителів там навіть знаходяться цілі автомобілі.

Клуб “Атлантида” найстаріший студентський дайвінг Клуб в Україні. У цьому році у нього ювілей – 50 років.

На базі студентського Клубу підводного плавання НТУУ “КПI” СТК «Атлантида» діє студентський ЕКО рух, який виступає сполучною ланкою між студентами підводниками і екологічними організаціями та є Центром підготовки підводників з екологічного напрямку. Ми готуємо студентів до волонтерської роботи в морях і річках по екологічним програмам.

Наш Клуб засновано в 1965 році на базі НТУУ «КПІ». За 50 років свого існування він пережив чимало змін, починаючи з підготовки бойових пловців в часи «холодної війни» до екологічних експертів сьогодні. Нажаль, в нашій країні підводне плавання не є доступним через дорожнечу обладнання та відсутність відповідних тренувальних баз. Ми ж безкоштовно навчаємо студентів цьому надзвичайно захоплюючому виду спорту. Найдосвіченіші випускники беруть на себе відповідальність, та передають свій досвід на волонтерських засадах. Студенти мають унікальну можливість безкоштовно відвідувати басейн, отримувати теоретичну і практичну підготовку та використовувати Клубне спорядження.

• члени Клубу регулярно допомагають очищати місцеві водойми від сміття і допомагають вирішувати технічні проблеми різного характеру, що потребують роботи під водою, на волонтерських засадах;
• Клуб регулярно бере участь у Днях очищення водоймищ, а так само очищаємо підводну акваторію;
• ведуться активні переговори з міськими та міжнародними екоорганізаціями, які потребують волонтерів з досвідом підводних робіт;
• працюємо над створенням інформаційної доступності, налагоджуємо зв’язки з іншими Клубами, громадськістю та ЗМІ;
• пишемо методичні програми з практичної і теоретичної підготовки плавців – підводників;
• систематично проводимо лекції та тренування.

Ми працюємо над створенням ЕКО центру, який своєю діяльністю буде за приклад іншим ВУЗам і басейнам в різних містах України для створення подібних центрів, які будуть співпрацювати з усім світом і інтегрувати принципи та цінності екології в Україні.
Клуб унікальний і йому немає аналогів в Україні у поєднанні безкоштовного навчання, та високого рівня підготовки підводних плавців