туберкульозТуберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Це захворювання тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. Мікобактерія, яка потрапила, починає розмножуватися в легенях або інших органах.

Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається кашель, що триває понад 2-3  тижні, рясне потовиділення вночі, слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена температура тіла. В деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.

Отже, за наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів Ви маєте звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз. Для діагностики туберкульозу проводять рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, аналіз мокротиння.

Серед студентів НТУУ «КПІ» в 2015 році зареєстровано 9 випадків захворювання на туберкульоз – це суттєвий ріст захворюваності в порівняні з минулим роком – найвищий показник серед студентів вищих навчальних закладів м. Києва.

Якщо студенти, які мешкають в гуртожитках охвачені флюорографічним обстеженням на 95%, то інші тільки на 60% і нижче. Більше хворіють на туберкульоз студенти-старшокурсники, які не часто цікавляться станом свого здоров’я і не проходять вчасно флюорографічне обстеження.

В студентській поліклініці працює флюорографічний кабінет, де Ви можете пройти обстеження на сучасному новітньому обладнанні.