Масляна вважається одним з найвеселіших свят у році, яке відзначається в період з 7 по 13 березня. Завжди це свято у народі проводиться із розмахом. Одна з традицій Масляної – поїдання млинців.

Центр студентського харчування НТУУ «КПІ» запрошує всіх бажаючих взяти участь у розіграші порцій млинців з сметаною. Сама лотерея розпочнеться 10 березня о 13:00 у центральній їдальні 32 корпуса ЦСХ НТУУ «КПІ». Будь-хто з відвідувачів їдальні матиме можливість на касі витягнути щасливий квиток, в якому буде зображено млинець, або написане побажання на день. Веселий настрій гарантовано всім.

А тепер коротко про традиції і святкування Масляної:

Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, тоді поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.

Традиційна страва масниці – млинці . Вони мають свою історію , ще більш давню , ніж сам звичай . Вважають , що перші коржі з кислого тіста , щось на зразок млинців , почали пекти в Єгипті 4-5 тис . років тому . На Русі млинці знали дуже давно – під млинці стали співати та танцювати , масницю проводжати . Стародавні вірили , що разом з круглим , рум’яним млинцем , так схожим на сонце , вони з’їдають частинку його тепла і могутності .

Існує безліч правил і рекомендацій, яких необхідно дотримуватися під час Масляного тижня, але серед них можна виділити два основні:

  • На Масляну бажано вживати молочні продукти і рибу. Основна страва, яка повинна бути на столі у кожної господині – млинці.
  • На Масляну потрібно їсти багато, часто і скрізь, де тільки можна – це головний принцип цього свята. Ось чому, прийнято їсти не тільки вдома, але і в гостях, куди частенько запрошують на цьому тижні.
Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •